Regulamin Mistrzostw Polski 2019

  • Drukuj

 

 

REGULAMIN Międzynarodowych Mistrzostw Polski

 

GPC RAW SQUAT, BENCHPRESS & DEADLIFT

 

WUAP BENCHPRESS EQ

 

23-24.03.2019 r.

 

 

 

 

 

I.                   CEL ZAWODÓW

 

 

 

1.Propagowanie sportów siłowych i współpraca z krajami ościennymi.

 

2.Integracja młodzieży i dorosłych w ramach rywalizacji sportowej.

 

II.                ORGANIZATORZY TURNIEJU

 

 

 

1.Urząd Gminy w Zalesiu

 

2.Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej

 

3.Gminny Ośrodek Kultury w Zalesiu

 

4.Uczniowski Ludowy Pożarniczy Klub Sportowy „GAJ” w Zalesiu

 

5.Powiatowe Zarzeszenie LZS w Białej Podlaskiej

 

 

 

III.             TERMIN I MIEJSCE ZAWODÓW

 

 

 

23-24.03.2019  r. hala sportowa w Zespole Szkół w Zalesiu, ul. Szkolna 10

 

 

 

IV.             SPOSÓB RYWALIZACJI

 

 

 

1.Zawody zostaną przeprowadzone zgodnie z przepisami GPC-RAW  oraz EQ

 

Kategorie wagowe kobiet we wszystkich grupach wiekowych: 44 kg, 48 kg, 52 kg, 56 kg, 60 kg, 67,5 kg, 75 kg, 82,5 kg, 90 kg, 100 kg, 110 kg.

 

Kategorie wagowe mężczyzn we wszystkich gurpach wiekowych: 52 kg, 56 kg, 60kg, 67,5 kg, 75 kg, 82,5 kg, 90kg, 100kg, 110 kg, 125 kg, 140 kg, +140 kg.

 

 

 

V.                NAGRODY

 

Uczestnicy wszystkich konkurencji otrzymują:

 

miejsca 1 – 3; medal + dyplom

 

miejsca 4 – 6;  dyplom

 

  

KOBIETY PUCHARY

 

1.     Za zajęcie I II III miejsca Benchpress RAW

 

Teenagers - J23

 

2.     Za zajęcie I II III miejsca Benchpress RAW

 

        OPEN

 

3.     Za zajęcie I II III miejsca Benchpress RAW

 

Masters

 

4.     Za zajęcie I II III miejsca Squat RAW

 

Teenagers - J23

 

5.     Za zajęcie I II III miejsca Squat RAW

 

        OPEN

 

6.     Za zajęcie I II III miejsca Squat RAW

 

Masters

 

7.     Za zajęcie I II III miejsca Deadlift  RAW

 

Teenagers - J23

 

8.     Za zajęcie I II III miejsca Deadlift RAW

 

        OPEN

 

9.     Za zajęcie I II III miejsca Deadlift RAW

 

Masters

 

 

MĘŻCZYŹNI PUCHARY

 

1.     Za zajęcie I II III miejsca Benchpress RAW

 

T 13-19.

 

2.     Za zajęcie I II III miejsca Benchpress RAW

 

Junior

 

3.     Za zajęcie I II III miejsca Benchpress RAW

 

Open

 

4.     Za zajęcie I II III miejsca Benchpress RAW

 

Masters do lat 50.

 

5.     Za zajęcie I II III miejsca Benchpress RAW

 

Masters do 60 lat

 

6.     Za zajęcie I II III miejsca Benchpress RAW

 

Masters 70 lat.

 

7.     Za zajęcie I II III miejsca Benchpress RAW

 

Masters powyżej 70 lat

 

 

 

 

1.     Za zajęcie I II III miejsca Benchpress EQ

 

               T 13- Junior 23

 

2.     Za zajęcie I II III miejsca Benchpress EQ

 

               Open

 

3.     Za zajęcie I II III miejsca Benchpress EQ

 

              Masters do 50 lat

 

4.     Za zajęcie I II III miejsca Benchpress EQ

 

               Masters powyżej 50 lat

 

 

  

1.Za zajęcie I II III miejsca  Deadlift RAW

 

T 13-19

 

2.Za zajęcie I II III miejsca Deadlift RAW

 

J 23

 

3..Za zajęcie I II III miejsca Deadlift RAW

 

Open

 

4..Za zajęcie I II III miejsca Deadlift RAW

 

Masters do 50 lat.

 

5.Za zajęcie I II III miejsca Deadlift RAW

 

Masters do 60

 

6.Za zajęcie I II III miejsca Deadlift RAW

 

Masters + 60 lat.

 

 

 

1.Za zajęcie I II III miejsca  Squat RAW

 

T 13-19

 

2.Za zajęcie I II III miejsca Squat RAW

 

J 23

 

3..Za zajęcie I II III miejsca Squat RAW

 

Open

 

4..Za zajęcie I II III miejsca Squat RAW

 

Masters do 50 lat.

 

5.Za zajęcie I II III miejsca Squat RAW

 

Masters +50.

 

 

Rywalizacja Monster w kat. wagowej medale, a puchary w OPEN - wszyscy

 


 

VI.             WARUNKI UCZESTNICTWA

 

 

 

1.Strój sportowy – koszulki do łokcia, obcisły dół, wełniak, dopuszczone specjalne koszulki, dobry stan zdrowia.

 

2.Opłata startowa: 35 € / 140zł./ opłata na miejscu. Benchpress oraz martwy ciąg/deadlift.

 

3.Opłata całościowa 2 konkurencje 240zł / 60 €

 

4.Opłata całościowa 3 konkurencje 340zł / 70 €

 

 

VII.          WAGA/ WEGIHT

 

 

22.03.2019 r. - 16.00 - 20.00 - wszyscy startujący w sobotę

 

23.03.2019 r. - 7.00 - 8.30 - wszyscy startujący w sobotę

 

23.03.2019 r. - 16.00 - 19.00 - wszyscy startujący w niedzielę

 

24.03.2019 r. - 7.00 - 8.30 - wszyscy startujący w niedzielę

 

 

 

 

VIII.       PROGRAM ZAWODÓW

  

Harmonogram startów Międzynarodowych Mistrzostw Polski

 

 

Sobota 23.03.2019r.

 

Przysiady(squat)

 

1.  9.00  godz.   I grupa     T13-15  Men

                       II grupa    T16-17  Men

                       III grupa   T18-19 Men

                       IV grupa  Women wszystkie kategorie wiekowe

                       V grupa    Masters Men wszystkie  kategorie wagowe

                       VI grupa   Open  Men   wszystkie kategorie wagowe

VII grupa Benchpress Men EQ wszystkie grupy  

wagowe i wiekowe

VIII grupa Benchpress Raw Women wszystkie kategorie

wiekowe i wagowe

Wręczenie medali pucharów nagród(Ceremoniał)

w przysiadzie(squat) i Benchpress EQ

IX  grupa Men T13-15 T16-17

X    grupa Men T18-19  J23

XI grupa Men Benchpress Masters 56kg-100kg

XII grupa Men Benchpress Masters 110kg-140kg

Wręczenie medali pucharów I

nagród(Ceremoniał) Benchpress Raw kobiet T13-

15 T16-17 T18-19 J23 Mastersi medale oraz

puchary do lat50  lat 60  lat 70 i  +70

 

 

 

Harmonogram Międzynarodowych Mistrzostw Polski

Niedziela 24.03.2019r.

 

 

 

9.00      I grupa Benchpress Raw Men Open 56 kg -67,5 kg

II grupa Benchpress Raw Men Open 75 kg -82,5 kg

Uroczyste otwarcie Międzynarodowych Mistrzostw

Polski (Ceremoniał)

III grupa Benchpress Raw Men Open 90kg-100 kg

IV grupa Benchpress Raw Men Open 110kg -125 kg

V  grupa Benchpress Raw Men Open  140kg - +140 kg

VI grupa Benchpress EQ Monster wszystkie kategorie

wagowe

Wręczenie medali pucharów oraz nagród

Benchpress Raw oraz EQ Monster

 

Martwy ciąg (Deadlift)

I grupa Kobiety T13 do Masters

II grupa Men  T13-15  T 16-17  T18-19

III grupa Men J23

IV grupa Men Open 56kg-90kg

V  grupa Men Open 100kg-110 kg

VI grupa Men Open 125kg- +140kg

VII grupa Men Masters wszystkie kategorie wagowe

Wręczenie medali pucharów i nagród zawodnikom

martwy ciąg (Deadlift)

Harmonogram minutowy będzie dostępny

pozamknięciu listy 05.03.2019r.

Ewentualne korekty

po ważeniu zawodników.

 

Opłaty startowe na wadze.

 

 

 e-mail: franek56_56 @tlen.pl

 

 

 

Szczegółowy harmonogram mistrzostw będzie dostępny po zamknięciu list zgłoszeniowych do 10.03.2019 r.

 

 

 

IX.             SĘDZIOWIE

 

 

 

1.Sędzia główny: Jan Matej - Vice Prezydent światowej federeacji GPC

 

2.Mirosław Borkowski - KM 

 

3.Andrzej Skowronek - Sędzia KM

 

4. Franciszek Szabluk - Prezydent GPC Polska

 

5.Sędziowie wytypowani przez PUTS: Bettina Razzouki Korkis, Józef Bejgrowicz KM, Robert Skibniewski.Tomasz Andrzejczak KM

 

6.Spiker: Piotr Woźniak - Biała Podlaska

 

7.Sekretariat Mistrzostw: Marzena Niedźwiedź, Wiesław Rzymowski, Adrian Kamiński, Maciej Kublik, Joanna Górska, Julia Michaluk, Michał Haponiuk

  

 

 

X.                NOCLEGI I WYŻYWIENIE

 

 

1.Hotel Karczma w Horbowie – tel/fax +48 83 375-75-45, e-mail- Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

2.Hotel Skala Biała Podlaska, ul.Artyleryjska 1, tel: +48 83 343 73 73, e-mail- Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

3. Zajazd Leśny Firmy Pajero w Zalesiu – tel: +48 83 375-75-70

 

4.Hotel LOTOS w Woskrzenicach- tel: +48 83 341-11-93, +48 83 341-11-39

 

5.Hotel Pod Dębami w Kobylanach – tel: + 48 83 375 16 32, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

6.Hotel LESTA w Zalesiu – tel: +48 83 375-71-29

 

 

 

Polecane noclegi:

 

Zajazd Pajero, Zajazd Leśny, Lesta - dla

zawodników przewidziane rabaty!!!

 

 

 

XI.             POSTANOWIENIA KOŃCOWE

 

 

1.Każdy zawodnik zawodów powinien być ubezpieczony we własnym zakresie lub przez delegujący klub.

 

2.Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wypadki w czasie zawodów.

 

3.Wszystkie sprawy sporne rozstrzyga Sędzia Główny w porozumieniu z organizatorem.

 

4.Więcej informacji odnośnie zawodów można uzyskać u Franciszka Szabluka

 

(tel. 721 575 778), wuap.gminazalesie.pl, e-powerlifting.com

 

 

 

XII.          PATRONAT MEDIALNY

  

·         TV Biala

 

·         Radio Biper

 

      Słowo Podlasia – Adam Trochimiuk; fotoreporter

 

·         Radio Katolickie „Podlasie”

 

·         Tygodnik „Wspólnota – Mateusz Połynka; redaktor sportowy

 

·         Gościniec Bialski 

  

XIII. OPŁATY  STARTOWE PROSIMY WPŁACAĆ NA MIEJSCU