Wielki Czwartek- dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa.

Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczęło się w naszej parafii Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.

W Wielki Czwartek wspominamy wydarzenia z Wieczernika: ustanowienie Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. W tym dniu pamiętamy o kapłanach: ks. proboszczu Józefie Nikoniuku i ks. Andrzeju Danieluku. 

Czcigodni Księża,

z okazji Wielkiego Czwartku, pamiątki ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa, pragniemy życzyć Wam, by droga na którą zaprosił Was Chrystus- Najwyższy Kapłan była dla Was drogą do świętości. Niech stale w Was wzrasta miłość do Eucharystii. Niech w gorliwym i pełnym poświęceniu wypełnianiu pragnień Serca Bożego wspiera Was zawsze moc Ducha Świętego.
Drodzy Kapłani, Bóg obdarzył nas wielką łaską stawiając Was na naszej drodze. Dziękujemy za odprawiane Msze Święte, wszystkie modlitwy i sprawowane sakramenty. Dziękujemy, że jesteście z nami i dla nas.
Życzymy Wam gorących serc, abyście stając przy człowieku w jego ziemskiej wędrówce podnosili to, co słabe, prostowali to, co powikłane i wzbudzali nadzieję. Niech Wasza szlachetna posługa siania ziarna Bożej Prawdy i prowadzenia ludzi do spotkania z Chrystusem w sakramentach, przynosi radość i przyczynia się do budowania jedności Kościoła.
Życzymy wielu łask Bożych, zdrowia, uśmiechu na twarzy, życzliwości od ludzi oraz błogosławieństwa od Chrystusa Zmartwychwstałego. A Matka Chrystusa, Matka Kapłanów niech swą macierzyńska miłością broni Was i osłania. Szczęść Wam Boże.

Po Mszy Św. Najświętszy Sakrament, czyli Ciało Pana Jezusa, został przeniesiony do adoracji zwanej "ciemnicą" na pamiątkę modlitwy Jezusa w ogrodzie oliwnym oraz nocy spędzonej w ciemnej celi.
Wieczorne czuwanie w Wielki Czwartek poprowadził Kościół Domowy.