Ferie na nartach w Rąblowie 16-17.01.2017

Już po raz czwarty z inicjatywy i dzięki znakomitej organizacji proboszcza ks. Józefa Nikoniuka dzieci i młodzież z parafii Horbów wyjechała w pierwszych dniach ferii zimowych na narty do Rąblowa.

Siedemnaścioro uczestników  wyjazdu po raz pierwszy zakładało narciarskie buty ( nie taka prosta sprawa) i narty. Pod czujnym okiem instruktorów ćwiczyli zjazdy, skręty, nawet upadki i techniki wstawania. Pozostali uczestnicy, a było nas wszystkich 43, korzystając z pięknej aury i obfitości śniegu oddawali się białemu szaleństwu. Przez dwa dni mogliśmy się cieszyć tym sportem, zarezerwowanym jakby się wydawało tylko dla górskich okolic. Na tym jednak rozrywki się nie kończyły. Pierwszego dnia po kolacji mogliśmy korzystać z atrakcji ośrodka w którym mieszkaliśmy. Były rozgrywane mecze tenisa stołowego, turniej darta czyli gra w rzutki, spotkania i rozmowy w świetlicy. Około godz. 21.00 mieliśmy nocne wyjście na górkę, gdzie ukazała się Matka Boska Kębelska. To było niecodzienne przeżycie.

Drugiego dnia po śniadaniu wyjazd na narty. Radość, że można już samemu zjeżdżać z najwyższej górki przeżyło niejedno dziecko. Nadszedł niestety moment pożegnania się z Rąblowem. Po obiedzie wyruszyliśmy w drogę powrotną. Zajechaliśmy do pobliskiego Nałęczowa, bo jak głosi myśl Bolesława Prusa umieszczona w muzeum właśnie jemu poświęconym: „Ludzie byliby o wiele lepsi, gdyby chociaż raz w roku mogli przyjechać do Nałęczowa”. Zajechaliśmy więc. Spacer po Parku Zdrojowym, karmienie kaczek, wizyta w Muzeum Bolesława Prusa w Pałacu Małachowskich, wizyta w Pijalni Wód Mineralnych i Palmiarni oraz w Pijalni Czekolady E. Wedel to następne punkty naszej podróży. Filiżanką  gorącej czekolady pożegnaliśmy Nałęczów.

Serdeczne podziękowania składamy naszemu księdzu Józefowi za opiekę, zorganizowanie i dofinansowanie wypoczynku feryjnego dzieci i młodzieży. Serdeczne podziękowania składamy opiekunom: p. Agnieszce, p. Ani, p. Arkowi i p. Bartkowi, którzy czuwali nad  zdrowiem i bezpieczeństwem dzieci.