Orszak Trzech Króli w Parafii Horbów 2017

Przy słonecznej i bardzo mroźnej pogodzie, ze śpiewem na ustach, mieszkańcy parafii Horbów świętowali wspólnie radosny Dzień Objawienia Pańskiego, uczestnicząc po raz pierwszy w Orszaku Trzech Króli, który przeszedł ulicami Zalesia. 

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 14.00 Mszą Św w kaplicy. Po zakończeniu Eucharystii uformował się Orszak, który otwierała Święta Rodzina oraz gwiazda betlejemska. W orszaku, w strojach aniołków i pastuszków, wzięły udział dzieci i młodzież. W Orszaku uczestniczyli licznie zgromadzeni parafianie i goście: dzieci, młodzież, dorośli i całe rodziny.  Po dotarciu Orszaku do Dom Kultury, Trzej Królowie złożyli Dzieciątku dary i uwielbili Nowonarodzonego. Następnie odbyła się biesiada i wspólne kolędowanie z udziałem dzieci i młodzieży ze szkól z Gminy Zalesie.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Orszaku Trzech Króli. Razem tworzymy parafialną wspólnotę, więc już dziś zapraszamy wszystkich za rok...