"Niebieska Lekarko odnów nasze życie!"- Nowenna przed 500-leciem Parafii w Horbowie

W dniu 30 kwietnia 2016r. rozpoczęliśmy Nowennę przed Jubileuszem 500-lecia naszej Parafii i łaskami słynącego Obrazu Matki Bożej Łaskawej, Pani Horbowskiej. Hasło kolejnego dnia "Matko prowadź", to czuła prośba do Matki Bożej, by była naszą przewodniczką zarówno w czasie kolejnych dni Nowenny jak i w całym życiu.

Już na samym początku prowadzący Nowennę ks. Wojciech Hackiewicz stwierdził, że to nie my wybraliśmy ten Jubileusz, ale niejako Jubileusz wybrał nas. Otrzymaliśmy wielki dar, że to właśnie my możemy być uczestnikami tak pięknych i historycznych uroczystości. Czy myślałeś kiedyś w ten sposób? Zatrzymaj się na chwilę i zauważ jak ważne rzeczy dzieją się na twoich oczach.
I kolejna refleksja: filozofia daru, czyli otwarcia się na drugiego człowieka, autentycznej radości płynącej z wiary w Chrystusa i filozofia braku, czyli ciągłego niezadowolenia i narzekania.
A więc nie narzekaj:
na bałagan, który musisz posprzątać po imprezie, bo to oznacza, że masz przyjaciół, 
na podatki, które musisz płacić bo to oznacza, że masz pracę,
na trawnik, który musisz skosić, okna, które trzeba umyć, rynny które wymagają naprawy, bo to oznacza, że masz dom,
na ubranie, które jest troszeczkę ciasne, bo to oznacza, że masz co jeść,
na Panią, która siedzi za Tobą w kościele i drażni swoim śpiewem, ponieważ to oznacza, że słyszysz,
na stosy do prania i prasowania, ponieważ to oznacza, że Twoi ukochani są blisko,
na budzik, który odzywa się co rano, bo to oznacza, że żyjesz.

Ofiaruj to, co masz najcenniejszego, swój czas by uczestniczyć w Nowennie. Chrystus zaprasza.