Wielki Post w naszej parafii

Nabożeństwa odprawiane w Wielkim Poście: Droga Krzyżowa - środa o godz. 18.00 (kaplica w Zalesiu), piątek o godz. 16.00 (kościół w Horbowie), Gorzkie Żale - niedziela po Mszy św. o godz. 10.00

Wielki Post to czas pokuty i nawrócenia przygotowujący do przeżycia najważniejszych dla chrześcijan, Świąt Wielkanocnych. Pan Bóg z własnej inicjatywy wyszedł ku nam w swoim Synu, który stał się człowiekiem. Rozważając Mękę Jezusa Chrystusa dostrzeżmy jeszcze wyraźniej tę wielką, bezwarunkową i darmową miłość Boga względem każdego człowieka.  Pochylmy się w tym świętym czasie nad męką Chrystusa, słuchajmy z uwagą słowa Bożego i przystąpmy do dobrej spowiedzi wielkanocnej. Chciejmy przez dobre przeżycie Wielkiego Postu radośnie przeżywać zwycięstwo Chrystusa nad grzechem, śmiercią i szatanem podczas Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.