Relikwie Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Horbowie

Biskup diecezji siedleckiej Kazimierz Gurda przekazał Parafii Przemienienia Pańskiego w Horbowie relikwie Błogosławionych Męczenników Podlaskich, które będą wsparciem w sprawach wiary i w trudnościach życia codziennego.

Relikwie Błogosławionego Wincentego Lewoniuka oraz 12 towarzyszy zostaną umieszczone w przygotowywanej kaplicy, która znajduje się po prawej stronie, przy wejściu do kościoła. O przekazanie relikwii naszej parafii zabiegał ks. Proboszcz Józef Nikoniuk, pochodzący z Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Pratulinie. Świadectwa i postawa Błogosławionego Wincentego Lewoniuka i 12 Towarzyszy są aktualne i potrzebne współczesnemu człowiekowi. Jeden z unitów mówił, że nie bronili murów, ale wiary. Czy to nie jest aktualne wezwanie - obronić wiarę w sobie, w społeczności, w ojczyźnie?
W dniu 23 stycznia 2016 r. rozpoczęliśmy Nowennę do Błogosławionych Męczenników Podlaskich, którą będziemy odmawiać 23 dnia każdego miesiąca o godz. 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Błogosławionych Męczenników Podlaskich.

Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie

foto01.jpgfoto02.jpgfoto03.jpg