30 rocznica święceń kapłańskich ks. Proboszcza Józefa Nikoniuka

W dniu 21 czerwca 2020 r. o godz. 10.00 w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Horbowie modliliśmy się w intencji ks. Proboszcza Józefa Nikoniuka z okazji 30 rocznicy święceń kapłańskich.

Mszy Św. przewodniczył ks. Wiesław Mućka dyrektor Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Białej Podlaskiej. W imieniu parafian życzenia ks. Proboszczowi złożyli Anna Denkiewicz i Krzysztof Antoniuk.

Czcigodny Księże Józefie,

Na początku czerwca minęło 30 lat od chwili Twoich święceń kapłańskich. Z okazji tak pięknego Jubileuszu 30-lecia kapłaństwa w imieniu Rady Parafialnej, Chóru Parafii Przemienienia Pańskiego w Horbowie, Scholi Parafialnej, Ministrantów, Wspólnoty Domowego Kościoła i całej wspólnoty parafialnej, pozwól nam dzisiaj wyrazić Ci naszą wdzięczność, że przed 30. laty, odpowiedziałeś „tak” na Chrystusowe zaproszenie „Pójdź za Mną”, by rozpocząć służbę w Winnicy Pańskiej.

Cieszymy się bardzo, że 10 lat temu przybyłeś do Horbowa do naszej parafii. Dbając o nasz duchowy rozwój, angażujesz się w szereg prac remontowych i organizację wydarzeń upamiętniających historię horbowskiej parafii. 

Jako Parafianie jesteśmy szczególnie wdzięczni za otwarte serce, za Twoją pracę duszpasterską na rzecz naszej wspólnoty: za sprawowane Msze Św., udzielane Sakramenty, modlitwy, pielgrzymki, utworzenie chóru i śpiew dzieci ze scholi parafialnej, wyjazdy dla dzieci, konkursy spotkania. Dziękujemy, że prowadzisz nas do zbawienia, ukazując nam Maryję, jako przewodniczkę i pewną drogę do Chrystusa. Dziękujemy, że uczysz nas miłości do Jezusa i Najświętszej Maryi Panny poprzez: cośrodową nowennę, comiesięczne nabożeństwa fatimskie, adoracje Najświętszego Sakramentu i wizerunku Matki Bożej Łaskawej.

Z okazji pięknego Jubileuszu 30-lecia święceń kapłańskich życzymy Ci Drogi Księże Proboszczu dużo sił i zdrowia oraz wielkiej radości z każdego dnia Twej kapłańskiej posługi.

Niech nasz Miłosierny Bóg obficie nagradza Twe kapłańskie oddanie w służbie Kościoła, a Matka Boża Łaskawa, Niebieska Lekarka i Pocieszycielka Strapionych będzie Twoim wsparciem w codziennej służbie Bogu i ludziom, niech wyprasza potrzebne łaski, abyś dalej z odwagą i mocą kroczył po trudnych ścieżkach kapłańskiego życia.

Otaczamy Cię naszą modlitwą, dziękując Bogu za Twoją obecność wśród nas. 

Szczęść Boże w dalszej pracy duszpasterskiej.

 

Nasz dobry pasterzu, proboszczu Józefie,
co nam darowałeś przez te wszystkie lata?
Wiarę i nadzieję rozdawało serce, mądrość siwa głowa
W duszach nam zostaną darowane Ewangelii słowa.

Zaufałeś ludziom, co chcą sercem śpiewać
Utworzyłeś chór, by uwielbiał Boga
Te wszystkie Msze św., odpusty, i pasterki w nocy
Grane śpiewane przy Twojej pomocy.

A za Twoją służbę niech Ci wynagrodzi,
Pan Bóg Ten co w niebie,
Co się na nas patrzy i patrzy na Ciebie.

Pięknie Ci dziękujemy za posługi lata
Tobie zaśpiewamy, to nasza zapłata.                                             

Szczęść Boże.