Święcenia diakonatu brata Michała Baczkury

Dnia 31 maja 2020 r. w Uroczystość Zesłania Ducha Św., w kościele pw. Niepokalanego serca NMP i św. Franciszka z Asyżu na lubelskiej Poczekajce brat Michał Baczkura przyjął święcenia diakonatu z rąk bp. Wiesława Cisło. 

Na uroczystości byli obecni rodzice, rodzeństwo i bliscy brata Michała oraz ks. proboszcz Józef Nikoniuk.  Ks. bp. Mieczysław zwracając się do nowo wyświęconych diakonów, przypomniał im o ich zadaniach i funkcji w Kościele. Diakon powołany jest do służby - Bogu i człowiekowi. Ta służba obejmuje dwa wymiary: przy stole eucharystycznym, spełnianie posługi związanej z liturgią oraz służba biednym, chorym i potrzebującym pomocy.

Drogi dk. Michale składamy Ci najserdeczniejsze życzenia, wytrwałości w powołaniu, czerpania wielu radości z tego, co robisz i do czego zostałeś powołany. Dziękujemy za Twoje "TAK" powiedziane Panu Bogu. Niech Chrystus darzy Cię zdrowiem i wytrwałością w realizowaniu powołania. Jeszcze raz gratulujemy, zapewniamy o modlitwie i życzymy obfitości Bożych łask. Szczęść Boże.

Msza Św. ze święceń