100. rocznica urodzin Św. Jana Pawła II

Rok 2020 został ogłoszony rokiem Św. Jana Pawła II. W dniu 18 maja obchodziliśmy 100 urodziny Karola Wojtyły, który został wybrany na następcę św. Piotra 16 października 1978 roku.

Z tej okazji w otoczeniu naszego kościoła parafialnego w Horbowie zostało umieszczonych 100 flag na 100-lecie urodzin Św. Jana Pawła II. W niedzielę 17 maja 2020 r. po zakończeniu Eucharystii o godz. 10.00 zostało wypuszczonych w niebo 100 gołębi, jako upamiętnienie 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły.

Święty Janie Pawle II, oręduj za nami! Święty Janie Pawle II oręduj za ludźmi młodymi, których nazwałeś nadzieją kościoła, by umieli od siebie wymagać i nie stracili daru wiary świętej! Upraszaj nam pokój serca, zgodę w narodzie i łaskę pięknej miłości w rodzinach. Abyśmy byli godni powiedzieć za Tobą: Totus Tuus! Cali Twoi Maryjo!

Powróćmy do spuścizny duchowej i intelektualnej Papieża Polaka. Słowa Św. Jana Pawła II, których aktualność jest ponadczasowa w których możemy odnaleźć wskazówki egzystencjalne, szczególnie teraz, w tak trudnej rzeczywistości niech będą dla nas drogowskazem życia.
Zajrzyj, poczytaj...

JAN PAWEŁ II. CZŁOWIEK ODWAGI. ZARYS BIOGRAFII. 

WIRTUALNA PODRÓŻ ŚLADAMI ŚW. JANA PAWŁA II

100. URODZINY KAROLA WOJTYŁY

DLA DZIECI – INTERAKTYWNA STRONA POŚWIĘCONA JANOWI PAWŁOWI II