Krzyż Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w naszej parafii

W parafii Przemienienia Pańskiego w  Horbowie trwa adoracja Krzyża Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Krzyż przywieziono do parafii 6 marca, adoracja potrwa do 8 marca 2020 r.

W sobotę 7 marca Krzyż Krucjaty Wyzwolenia Człowieka przyjęły rodziny naszej parafii, które adorowały krzyż w swoich domach, modliły się o wyzwolenie ludzi z uzależnień i nałogów. Naszą modlitwą objęliśmy rodziny naszej parafii i całej Ojczyzny.

W niedzielę 8 marca Krzyż Krucjaty Wyzwolenia Człowieka będziemy adorować w kościele parafialnym w Horbowie. Będą odprawione Msze Św. o godz. 8.00 i 10.00. Od godz. 14.00 do 18.00 będziemy adorować krzyż indywidualnie. O godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, następnie o godz. 16.00 odbędzie się Droga Krzyżowa.

Krzyż przypomina krzyż franciszkański, ale oprócz postaci św. Jana i Maryi będącej główną patronką Krucjaty znajdziemy na nim pozostałych patronów KWC, świętych: Stanisława b-pa i Maksymiliana Kolbe oraz motyw zaczerpnięty z Kaplicy Chrystusa Sługi w Krościenku – całkowitego oddania w ręce Ojca.
 
Krucjatę Wyzwolenia Człowieka powołał ks. Franciszek Blachnicki i Ruch Światło-Życie. Była to odpowiedź na apel św. Jana Pawła II. Celem Krucjaty jest uwolnienie człowieka od uzależnienia od alkoholu. Do udziału w czuwaniach zapraszani są wszyscy pragnący modlić się o wyzwolenie osób uzależnionych od alkoholu i tych którzy popadli w inne zniewolenia. Jest przy tym możliwość poznania idei Krucjaty i włączenia się w nią. Członkowie Krucjaty podejmują dobrowolną abstynencję od alkoholu i modlitwę wierząc, że w ten sposób mogą pomóc konkretnym osobom uzależnionym, tworzyć nową kulturę życia i świętowania bez alkoholu w myśl zasady: "przez abstynencję wielu do trzeźwości całego narodu".

Do adoracji Krzyża KWC zaproszeni są wszyscy zatroskani o trzeźwość w rodzinach i całej Ojczyźnie.

Więcej informacji o Ikonie Krzyża KWC.

Czym jest Krucjata Wyzwolenia Człowieka? - ZOBACZ!