IV Orszak Trzech Króli 2020 r. w Parafii Przemienienia Pańskiego w Horbowie

W Święto Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2020 r. z inicjatywy Proboszcza Parafii w Horbowie ks. Józefa Nikoniuka, po raz czwarty ulicami Zalesia przeszedł Orszak Trzech Króli.

W tym roku orszak przeszedł pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”, które jest fragmentem refrenu kolędy „Dzisiaj w Betlejem”, dziękowaliśmy za wszystkie cuda, które zdarzyły się w historii naszej Ojczyzny, za Cud na Wisłą, który miał miejsce 100 lat temu; cuda, które zdarzają się wokół nas, których doświadczamy na co dzień. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 14.00 Mszą Św. w kaplicy w Zalesiu. Po zakończeniu Eucharystii uformował się Orszak. Pochód prowadziła Święta Rodzina, tuż za nimi szła rzesza aniołów, mieszkańcy Parafii Horbów – od najmłodszych do najstarszych, całe rodziny oraz nasi goście. Niektórzy uczestnicy przebrali się we własnoręcznie przygotowane stroje. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zalesiu pod przewodnictwem katechetki, pani Katarzyny Osypiuk przedstawiali barwne sceny, takie jak: powitanie Maryi, wizytę na dworze Heroda, bramę anielską, pokłon złożony Maleńkiemu Jezusowi.

Następnie w Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się biesiada i wspólne kolędowanie z udziałem: dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Zalesiu pod kierunkiem pani Małgorzaty Minakowskiej, scholi parafialnej prowadzonej przez panią Małgorzatę Baczkura i panią Renatę Łukanowską, chóru Parafii Przemienienia Pańskiego w Horbowie pod kierunkiem pana Krzysztofa Olesiejuka, Koła Aktywnych Kobiet z Zalesia. Odbył się też konkurs na najciekawsze przebranie Orszaku Trzech Króli, w którym mogli wziąć udział dzieci, młodzież jak i dorośli. W konkursie przewidziano cenne nagrody ufundowane przez Proboszcza ks. Józefa Nikoniuka. Ciepły poczęstunek i pyszne ciasto przygotowali: pan Gerd Czmyr, Koło Aktywnych Kobiet z Zalesia oraz gospodynie z parafii Horbów.

W bieżącym roku organizowany w naszej parafii Orszak zgłosiliśmy, jako wydarzenie do ogólnopolskiej akcji Fundacji Orszak Trzech Króli. W Orszaku wzięło udział ok. 300 osób. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego wydarzenia. Do zobaczenia za rok.

Film Radio Biper