Pielgrzymka Gostynin - Kalisz - Toruń

W dniach 30, 31 sierpnia i 1 września 2019 r. organizujemy parafialną pielgrzymkę autokarową do Gostynina /koło Poznania/ Kalisza i Torunia.

Program pielgrzymki

Dzień 1 - 30 sierpnia 2019 r. (piątek):
godz. 5.00 zbiórka przy kościele w Horbowie i wyjazd do Gostynina
około godz. 10.30 przyjazd do Gostynina i nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Świętogórskiej.
11.00 Msza Święta, następnie spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie kompleksu klasztornego (Bazylika z podziemiami, klasztor, ogrody).
Przejazd do Uniejowa. Ok. 2 godzinny pobyt w w kompleksie termalno- basenowym.
Przejazd do hotelu Pensjonat nad Zalewem w Starym Mieście, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2 - 31 sierpnia 2019 r. (sobota):
8.00 śniadanie
Przejazd do Kalisza, ok. godz.10.00 nawiedzenie Sanktuarium Św. Józefa, Patrona Rodzin, z najstarszym na świecie koronowanym obrazem Świętego, zwiedzanie Kaplicy Męczeństwa i Wdzięczności.
12.00 Msza Św.
13.00 spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta: Aleja Wolności, Plac Św. Józefa, Plac Jana Pawła II, Plac Kilińskiego, Planty, Rynek, Ratusz.
Przejazd do Zawodzia i zwiedzanie Kaliskiego Grodu Piastów.
ok. 18.00 powrót do Pensjonatu
19.00 obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

Dzień 3 - 1 września 2019 r. (niedziela):
7.00 śniadanie, 7.30 wykwaterowanie, przejazd do Torunia
10.00 Msza Święta
11.00 spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta: bramy i baszty miejskie, mury obronne, spichlerze, Krzywa Wieża, Brama Klasztorna, Stary Rynek z Ratuszem i pomnikiem Mikołaja Kopernika, toruńskie kamienice mieszczańskie: Dwór Artusa, Dom Mikołaja Kopernika, Kamienica pod Gwiazdą, gotyckie obiekty sakralne: Katedra Św. Jana, Kościół NMP, pomniki Starego Miasta, fontanna Flisaka z żabkami, osiołek na starówce, Piernikowa Aleja Gwiazd, ruiny zamku krzyżackiego.
Czas wolny na zakup pamiątek
Ok. 14.30 obiad
Ok. 15.30 wyjazd w drogę powrotną, po drodze krótki pobyt w Ciechocinku, spacer wzdłuż tężni solankowych.
Ok. 23.30 powrót do Horbowa