III Orszak Trzech Króli 2019r. w Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Horbowie

W Święto Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2019 r. z inicjatywy Proboszcza Parafii w Horbowie ks. Józefa Nikoniuka, po raz trzeci ulicami Zalesia przeszedł Orszak Trzech Króli.

W tym roku, z okazji 40 rocznicy pierwszej pielgrzymki do Polski Św. Jana Pawła II, przeszliśmy pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 14.00 Mszą Św. w kaplicy w Zalesiu. Po zakończeniu Eucharystii uformował się Orszak. Pochód prowadzili Kacper, Melchior i Baltazar, tuż za nimi szła Święta Rodzina, cała rzesza aniołów, mieszkańcy Parafii Horbów – od najmłodszych do najstarszych, całe rodziny oraz nasi goście. Niektórzy uczestnicy przebrali się we własnoręcznie przygotowane stroje. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zalesiu pod przewodnictwem katechetki, pani Katarzyny Osypiuk przedstawiali kolejne sceny, z których każda nawiązywała do słów i nauczania św. Jana Pawła II.

Następnie w Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się biesiada i wspólne kolędowanie z udziałem: dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Zalesiu, scholi parafialnej prowadzonej przez panią Małgorzatę Baczkura i panią Renatę Łukanowską, Koła Aktywnych Kobiet z Zalesia. Odbył się też konkurs na najciekawsze przebranie Orszaku Trzech Króli, w którym mogli wziąć udział dzieci, młodzież jak i dorośli. W konkursie przewidziano cenne nagrody ufundowane przez Proboszcza ks. Józefa Nikoniuka. Nie zabrakło też Św. Mikołaja i prezentów. Ciepły poczęstunek i pyszne ciasto przygotowało Koło Aktywnych Kobiet z Zalesia oraz gospodynie z parafii Horbów.

W bieżącym roku organizowany w naszej parafii Orszak zgłosiliśmy, jako wydarzenie do ogólnopolskiej akcji Fundacji Orszak Trzech Króli. W Orszaku wzięło udział ok. 300 osób. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego wydarzenia.