Pielgrzymka Kalwaria Pacławska - Leżajsk - Łańcut

W dniach 24-26 sierpnia 2018 r. zorganizowana została parafialna pielgrzymka Kalwaria Pacławska - Leżajsk - Łańcut. 

W pierwszym dniu pielgrzymki nawiedziliśmy Sanktuarium i Klasztor Ojców Bernardynów w Leżajsku, gdzie u stóp łaskami słynącego wizerunku Matki Bożej Pocieszenia uczestniczyliśmy we Mszy Św. i wysłuchaliśmy pięknego koncertu organowego. Następnie wyruszyliśmy do Łańcuta, gdzie zwiedziliśmy Zamek, który jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. W sobotę zwiedzaliśmy Zamek w Krasiczynie, którego właścicielami byli m.in. Sapiehowie i gdzie urodził się kardynał Adam Stefan Sapieha. Z Krasiczyna udaliśmy się do Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej, które w bieżącym roku obchodzi jubileusz 350- lecia istnienia. Modliliśmy się u stóp Matki Bożej Kalwaryjskiej, Matki Bożej Słuchającej oraz przy grobie Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca. Chwilę później wyruszyliśmy na dróżki kalwaryjskie, gdzie rozważaliśmy Drogę Krzyżową, by we wspólnocie przeżyć tajemnicę męki i śmierci Pana Jezusa. Kolejnym miejscem, które podziwialiśmy był ogród botaniczy- Arboretum w Bolestraszycach.  W niedzielę uczestniczyliśmy we Mszy Św. w Archikatedrze Przemyskiej i modliliśmy się przed Cudowną Statuą Matki Bożej Jackowej.  Po Mszy Św. zwiedzaliśmy piękny Przemyśl: rynek, Muzeum Dzwonów i Fajek, Kopiec Tatarski. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Zamościa a potem wyruszyliśmy w drogę powrotną do Horbowa. Dziękujemy za ten piękny czas wspólnego pielgrzymowania.