Orszak Trzech Króli w Parafii Horbów 2018

6 stycznia 2018 r. z inicjatywy Proboszcza Parafii w Horbowie ks. Józefa Nikoniuka, po raz drugi ulicami Zalesia przeszedł Orszak Trzech Króli pod hasłem "Bóg jest dla wszystkich".

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 14.00 Mszą Św. w kaplicy w Zalesiu. Po zakończeniu Eucharystii uformował się Orszak. Pochód prowadzili Kacper, Melchior i Baltazar, tuż za nimi szła Święta Rodzina, cała rzesza aniołów oraz mieszkańcy Parafii Horbów – od najmłodszych do najstarszych. Niektórzy uczestnicy przebrali się we własnoręcznie przygotowane stroje. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zalesiu przedstawiali kolejne sceny: od raju, poprzez dwór u Heroda, gospodę, walkę dobra ze złem aż do pokłonu złożonemu Nowonarodzonemu Dzieciątku. Następnie odbyła się biesiada i wspólne kolędowanie z udziałem: scholi parafialnej prowadzonej przez panią Małgorzatę Baczkura i panią Renatę Łukanowską, chóru szkolnego pod kierunkiem pani Małgorzaty Zając, chóru parafialnego pod kierunkiem pana Krzysztofa Olesiejuka oraz zespołu ludowego Dobrynianki. Dzieci i młodzież zaprezentowały też swoje talenty związane z grą na różnych instrumentach. Odbyły się też konkursy na najpiękniejsze przebranie Orszaku Trzech Króli, na najbardziej rozśpiewanego kolędnika i rodzinne śpiewanie kolęd. Nie zabrakło też Św. Mikołaja i prezentów. Ciepły poczęstunek i pyszne ciasto przygotowało Koło Aktywnych Kobiet z Zalesia. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego wydarzenia.