Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2017

Od niedzieli 10 grudnia 2017 r. w naszym kościele rozprowadzane będą świece Caritas „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”

„MIŁOSIERDZIE JEST JEDNO” to tegoroczne hasło ogólnopolskiej 24. edycji akcji. podkreśla ekumeniczny charakter tego dzieła, które organizowane jest z zaprzyjaźnionymi organizacjami charytatywnymi. Oznacza jedno miłosierdzie, które przejawia się w konkretnym działaniu polegającym na niesieniu bezinteresownej pomocy dzieciom. Miłosierdzie to kategoria obecna w nauczaniu wszystkich kościołów chrześcijańskich. 

Środki z akcji przeznaczane są na wsparcie edukacyjne, żywnościowe i medyczne.  Dzięki nim dzieci z niezamożnych i potrzebujących rodzin mogą wyjechać na wakacje i ferie.

W tym roku 10 groszy z każdej rozprowadzonej świecy trafi do potrzebujących dzieci z Ameryki Południowej. Środki zostaną przeznaczone na dożywianie, ośrodki dziecięce i młodzieżowe oraz stypendia dla małych mieszkańców Ameryki Południowej żyjących w favelach i slumsach oraz na wsparcie  polskich misjonarzy działających na tym kontynencie oraz projektów mających na celu przeciwdziałanie uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży.

Pomysł Wigilijnej Świecy Caritas zrodził się w 1993 r. w ośrodku pomocy dzieciom niepełnosprawnym w Rusinowicach. Rok później światło świecy zajaśniało na stołach w całej Polsce. Zapalona świeca symbolizuje naszą łączność z tymi, którzy cierpią niedostatek, a jednocześnie jest szansą, aby podzielić się miłością, którą przyniosło Boże Dziecię na świat.