Uczestniczyliśmy w modlitwie "Różaniec do granic" w Kostomłotach

W dniu 7 października 2017 r. grupa parafian z Horbowa pod przewodnictwem ks. Karola Twarowskiego uczestniczyła w modlitwie  "Różaniec do granic" w Parafii Św. Nikity w Kostomłotach.

W Kostomłotach modliło się wspólnie prawie 2 tysiące osób. Przybyli tu parafianie z całej diecezji siedleckiej, jak też spoza niej. Przybyłych powitał ks. Zbigniew Nikoniuk, proboszcz parafii. O godzinie 10.15 spotkanie rozpoczęła katecheza wprowadzająca. O godzinie 11.00 rozpoczęła się Eucharystia w rycie wschodnim św. Jana Chryzostoma (w języku polskim), której przewodniczy ks. Zbigniew Nikoniuk. Przybyłym zapewniono obiad - pyszną grochówkę. O godzinie 14.00 rozpoczęło się nabożeństwo różańcowe, które poprowadzili parafianie oraz przedstawiciele grup, które przyjechały do Kostomłot.  Jedną z tajemnic bolesnych poprowadzili przedstawiciele naszej parafii z Horbowa wraz z ks. Karolem Twarowskim. Różaniec odmawiano po polsku, ale także w języku liturgii obrządku bizantyjsko-słowiańskiego, czyli cerkiewnosłowiańskim, po białorusku i ukraińsku. Modlitwa zakończyła się procesją i błogosławieństwem przy kaplicy chrzcielnej. Dziękujemy za zorganizowanie wyjazdu ks. proboszczowi Józefowi Nikoniukowi, dziękujemy za opiekę i wspólną modlitwę ks. Karolowi Twarowskiemu. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak pięknej wspólnej modlitwie obejmującej całą Polskę. 

foto01.jpgfoto02.jpgfoto03.jpgfoto04.jpgfoto05.jpgfoto06.jpgfoto07.jpgfoto08.jpgfoto09.jpgfoto10.jpgfoto11.jpgfoto12.jpgfoto13.jpgfoto14.jpgfoto15.jpg