Pożegnanie ks. Andrzeja Danieluka

W niedzielę 10 września 2017 r. na Mszy Św. o godz. 10.00 pożegnaliśmy ks. Andrzeja Danieluka przyjaciela naszej horbowskiej Parafii.

Ksiądz Andrzej przez wiele lat był dyrektorem Katolickiego Gimnazjum oraz Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Norwida w Białej Podlaskiej, a jednocześnie znajdował czas, by służyć naszej wspólnocie. W imieniu wszystkich parafian podziękowania i życzenia złożyli: ks. proboszcz Józef Nikoniuk oraz przedstawiciele chóru parafialnego i ministrantów. 

    Drogi Księże Andrzeju,

w imieniu całej wspólnoty parafialnej pragniemy podziękować za Twoją obecność wśród nas. Bóg zapłać, że pomimo tak wielu obowiązków wynikających z kierowania szkołą znalazłeś czas, by służyć pomocą i swoją posługą w Parafii w Horbowie. Łzy i kwiaty są nie na pożegnanie, lecz w dowód przyjaźni i wdzięczności. Dziękujemy więc dziś za Twoją pracę pośród nas i dla nas. Szczególnie dziękujemy za Twoją posługę duszpasterską: za Twoje mądre i piękne kazania, za każdą Mszę Świętą, sakramenty, nabożeństwa, spowiedź, za modlitwy zanoszone za nas do Boga, za wspólne piesze pielgrzymki do Kodnia czy Pratulina. Dziękujemy za Twoją kapłańską postawę, za otwartość, dobroć, życzliwość i uśmiech.
   Dziękujemy za Twoje umiłowanie naszej Parafii, a przede wszystkim za umiłowanie Matki Bożej Łaskawej, Pani Horbowskiej. Wielokrotnie przyjeżdżałeś tu z młodzieżą, bo chciałeś by jak najwięcej osób dowiedziało się o pięknie tego miejsca i poznało Maryję, Niebieską Lekarkę.
   Już za chwilę będziesz w nowej wspólnocie parafialnej. To tam potrzebuje Cię Chrystus. Tam potrzebuje Twoich rąk, by mógł dalej błogosławić, Twojego serca, by mógł dalej kochać i Twoich ust, by mógł dalej mówić.
   Życzymy dużo zdrowia, wytrwałości, pogody ducha i błogosławieństwa Bożego w dalszej posłudze kapłańskiej. Księże Andrzeju chcielibyśmy, abyś z sympatią wspominał pobyt w Parafii w Horbowie i odwiedzał nas w wolnej chwili. Zapewniamy o naszej modlitwie przez wstawiennictwo Matki Bożej Łaskawej, Pani Horbowskiej. 
   Niech Bóg wynagrodzi szczodrze za całe dobro, które otrzymaliśmy przez Twoje ręce, a Maryja wyprasza potrzebne łaski.
   Drogi Księże Andrzeju, Bóg zapłać za Twoją obecność wśród nas.

Decyzją Biskupa diecezji siedleckiej Kazimierza Gurdy ks. Andrzej został mianowany wikariuszem Parafii p.w. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie.