Relacja z X Pieszej Pielgrzymki do Kodnia

Lipiec i sierpień to czas, kiedy nasz kraj przemierzają pielgrzymki do sanktuariów maryjnych. W dniu 14 sierpnia 2017 r. już po raz dziesiąty wyruszyliśmy w Pieszej Pielgrzymce Horbowskiej do Kodnia.

Po Mszy Św. odprawionej o godz. 6.00 w świetlicy w Kłodzie Małej oraz błogosławieństwie ks. proboszcza Józefa Nikoniuka, udaliśmy się przed pomnik rodziny Koniuszewskich, skąd po krótkiej modlitwie wyruszyliśmy na pielgrzymi szlak. Naszej pielgrzymce przewodniczył ks. Andrzej Danieluk. W bieżącym roku do Kodnia wyruszyło 90 pielgrzymów. Wśród pątników byli nasi parafianie oraz goście m.in.: z Białej Podlaskiej, Dobrynia Dużego czy Sanoka. Wszyscy nieśliśmy w sercach podziękowania, prośby, intencje nasze i naszych bliskich, ogarnialiśmy modlitwą rodziny, dzieci, młodzież, osoby starsze i całą wspólnotę parafialną. Kiedy szczęśliwie dotarliśmy do Matki Bożej Kodeńskiej, ofiarowaliśmy Jej nasz trud, wszystkie prośby i błagania oraz naszą miłość ufając w Matczyną opiekę i orędownictwo. Już niedługo, bo za rok wyruszymy ponownie na pielgrzymi szlak.

Przypominamy, że I Piesza Pielgrzymka Horbowska do Kodnia odbyła się 14.08.2008 r., a jej inicjatorem był ks. Mariusz Baran.